A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum

Czy kobiety i mężczyźni mówią różnymi językami? "Każda kolejna rozmowa z kobietą mi o tym przypomina"

Dobry Seks
16.04.2015 15:44 , aktualizacja: 06.02.2020 11:32
'Panie mają większą łatwość werbalizacji, a panowie są bardziej logiczni?' Częstym nieporozumieniom damsko-męskim zaprzeczyć, ale jak o nich rozmawiać, nie ocierając się o seksizm? Za często próbujemy wskazać stronę za ten odpowiedzialną. A jeszcze gorzej wychodzi, gdy chcemy sobie z tego pożartować.

Aby tę bombę rozbroić, zaprosiliśmy do studia dziennikarza magazynu 'Logo' Piotra Mieśnika, który napisał tekst 'Witaj na polu minowym: rozmowa z kobietą'. Zawierający prawdziwy 'słownik damsko-męski' artykuł wzbudził wśród wielu pań z naszej redakcji sporo emocji. Jego autor w rozmowie z nami przyznaje: - Jestem przekonany, że tytuł jest jak najbardziej trafny. Każda kolejna rozmowa z kobietą mi o tym przypomina.

Czy to dlatego, że mamy inne mózgi? - Badania mózgów kobiet i mężczyzn faktycznie wykazują pewne różnice (...), ale bardzo wiele takich cech, związanych np. z empatią, wrażliwością, jest uwarunkowana przede wszystkim socjalizacyjnie. Gdy pojawia się na świecie chłopiec czy dziewczynka, do razu przypisuje się w rodzinie inne role takiej osobie - wskazuje zaproszona do studia seksuolog Izabela Jąderek, która bada damsko-męskie nieporozumienia od lat.

Czy ich punkty widzenia bardzo się różnią? A może wręcz przeciwnie, tylko polskie media i publika nie są zainteresowane oswojeniem tematu? Bo również kobiece magazyny mają tu swoje za uszami...

'Dobry seks' to cykl w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej goście rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj. W rolę rozjemcy i prowadzącej program 'Dobry Seks' wcieliła się, jak zawsze, Agnieszka Wirtwein.