A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum

Fala hejtu w internecie? To, dlaczego nie umiemy dyskutować na forach ma swoje... naukowe przyczyny!

Uwaga! Naukowy Bełkot
17.05.2016 21:18 , aktualizacja: 17.05.2016 21:19
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego trudno o rzeczową dyskusję w internecie? Dlaczego tak często nie przyjmujemy racjonalnych argumentów i nie potrafimy rzeczowo rozmawiać o trudnych tematach? Odpowiedź jest zaskakująca.

Twórca UWAGA! NAUKOWY BEŁKOT należy do sieci EPIC MAKERS. Zobacz więcej jego filmów na kanale.
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 0

  Bo większość populacji nie nadaje się, by z nią prowadzić dyskusję. Takim osobnikom należy wydawać rozkazy i batem/pałą egzekwować ich wykonanie. Zresztą większość populacji wręcz chce się komuś podporządkować, chce tworzyć zwartą grupę a nie towarzystwo jednostek.

 • Oceniono 3 razy -1

  Forma przekazu nie trafiła do mnie, ale z treścią zgadzam się w 100%. Błędy poznawcze, to najgorsza rzecz, która miota naszymi mózgami. Problemy z dokonaniem wyborów w oparciu o statystykę czy szukanie uzasadnień po fakcie to obszary, w których bezradnie rozkładamy ręce i ciągle pchamy się w kłopoty. Przekonuje mnie argument, że z hejtem jest podobnie.

 • bomamcoco

  Oceniono 4 razy -2

  Przyczyną jest polityka i walka o ".rząd dusz".Dziennikarstwo,jako takie,już nie istnieje-nie ma niezależnych redakcji.Gazety i portale internetowe tzw opinii są tylko i wyłącznie propagandowymi przybudówkami partii politycznych.Zasada jest prosta-to czego nie można lub nie chce się napisać w artykule,podaje się jako "spontaniczny głos internautów" w komentarzach pod artykułem.Oczywiście "redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażone na forum"-umywa ręce od hejtu,który sama produkuje.Dlatego też moderacja na takich forach to fikcja-największe chamstwo dostanie setki zielonych łapek w górę,o ile jest po linii redakcji i patronów politycznych.Prawda,jeśli jest niewygodna,zniknie albo zostanie oceniona negatywnie.
  Wszystkie redakcje są w to umoczone,więc pisanie o przyczynach hejtu w internecie to Himalaje hipokryzji.

 • vinogradoff

  Oceniono 9 razy -3

  Przyczyna jest banalna i nie wymaga ubierania w naukowe teoryje otoz glowna przyczyna nieumiejetnosci rzeczowej debaty jest CIEMNOTA i w zasadzie innych nie ma bo i byc nie moze.Tu idealnym przykladem jest pan Hitler, ktory choc nie mial matury to byl bardzo oczytany i pochlanial ksiazki i gazety / w swojej prywatnej biblitece mial 16 000,- ksiazek) ale robil zasadniczy blad. Otoz z gory eliminowal wszystko to co byloby sprzeczne z jego JUZ WYROBIONYM Pogladem na jakas tam sprawe i czytal tylko i wylacznie to co bylo POTWIERDZENIEM Jego juz wyrobionego pogladu a odrzucal brutalnie wszystko to co poddawalo w watpliwosc jego poglady. Skutkowalo to tym, ze byl pozbawiony DOSTEPU do Prawdy do wiedzy i nie mogl weryfikowac swoich pogladow w oparciu o NOWA wiedze czy jakies nowe wyniki badan naukowych czy nowe fakty. Np. Mlode Pokolenia Polakow w ramach calego systemu szkolnego wolnej juz Polski sa nauczane, ze Rosjanie to BANDYCI co czychaja aby podbic i zrusyfikowac Polske a USA-nczycy to same ANIOLY najwieksi Przyjaciele Polakow na swiecie. I z takim nastawieniem psychologiczno-przygotowawczym zasiadaja do swoich komputerow i zabieraja glos w debatach jak maja ochote i zadna sila nie zmieni ich nastawienia bo jak wiemy nie z Polakami,, te nummmery,, gdyz wiedza swiat wylacznie w dwoch barwach ,, czarny-bialy,, a nie widza tych 3 milionow odcieni pomiedzy tymi kolorami i malo, ktory z Polakow wie, ze w katalogu koloru niebieskiego materialow na koszule meskie jest 600,- odcieni niebieskosci bo leja NATO. Tu sensowniejsze jest pytanie oto co takiego dzieje sie z mozgiem Osoby ludzkiej, ze wyrabia sobie poglad na jakas tam sprawe bez doglebnego studiowania problemu? I kolejne pytanie , dlaczego tak plytkiego i pospiesznie wyrobionego pogladu pozniej juz nie chce albo i nie umi zweryfikowac i zmienic?Fakty i obserwacja wskazuja, ze powodem jest tez CIEMNOTA. Jak weimy Ciemnota jest najwieksza mozliwa zbrodnia jakiej moze sie dopuscic osoba Ludzka gdyz jest podlozem wszelkiego ZLA. Kto z Polakow Katolikow samodzielnie przestudiowal dzielo SPINOZY? Otoz 99,999% z nich te ksiazke bez czytania wywaliloby na smietnik,,,w kiebienii materii,, aby nie podwazac swojej wiary.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX