A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum

Nowo odkryta gwiazda w sąsiedztwie UFO? Naukowcy sprawdzają i nie wykluczają

Astrofaza
05.12.2015 14:23 , aktualizacja: 05.12.2015 14:24
Gwiazda KIC 8462852 stanowi dla astronomów nie lada zagadkę. Niedawno odkryta gwiazda nieregularnie przygasa o nawet 25 procent swojej jasności, co jest zachowaniem nietypowym i, jak na razie, dla naukowców niemożliwym do racjonalnego wytłumaczenia. Czy podejrzenia, że za anomalią tą stać może obca cywilizacja, są prawidłowe?

Zobacz więcej na kanale AstroFaza
Komentarze (14)
Zaloguj się
 • v.prl.pisiorow

  Oceniono 24 razy 14

  jakie niemożliwe do wytłumaczenia? kto tak twierdzi? gazeciani naukowcy?

  takich 'niemozliwych' rzeczy w historii nauki było tysiące i jakoś się je wytłumaczyło

  poza tym co za idiota napisał ten tytuł?

 • bielik2

  Oceniono 13 razy 13

  Najlepszym dowodem na istnienie inteligentnej cywilizacji pozaziemskiej jest fakt, że żadna nie zdecydowała się do nas przylecieć ;)

 • fackir

  Oceniono 18 razy 10

  Rozwiązanie zagadki znaleźli ostatecznie uczeni z Uniwersytetu Stanowego w Iowa. Przyjrzeli się zdjęciom gwiazdy zrobionym przez Kosmiczny Teleskop Spitzera w podczerwieni i uznali, że światło gwiazdy zostało przyćmione przez grupę przelatujących komet.

  Co ciekawe, na czele tej "ławicy" komet znajdował się bardzo duży obiekt. Uczeni z NASA przypuszczają, że mogła ona zablokować nawet całe światło emitowane przez gwiazdę.

 • swansea

  Oceniono 8 razy 6

  kolego proszę nie opowiadać bzdur w filmiku. hipoteza kometarna jest dość śliska z jednego powodu - otóż nie widać żadnych linii kometarnych w widmie KIC'a, co wydaje się dość nieprawdopodobne.. a wszelkie exokomety właśnie są odkrywane właśnie przez obserwacji tych linii w widmach gwiazd macierzystych (tak jak np. słynna Beta Pictoris). także obserwacje z teleskopu Allena są bardzo mało czułe, jeśli chodzi o odkrywanie obcych cywilizacji. np. sygnał radiowy naszej cywilizacji jest o 4 rzędy wielkości za słaby aby z odległości KIC'a odebrał go z dobrym SNR system Allena.. chłopaki tam by musieli marnować olbrzymie ilości energii aby tworzyć tak silne sygnały, cy by go system Allena odebrał..

  ale grunt, że filmik jest ... :)

 • stach_79

  Oceniono 17 razy 1

  Proszę, błagam!!! Aby tu przylecieli i zabrali PIS ze sobą!!

 • motomycha

  Oceniono 2 razy 0

  zapytajcie Jaruzelskiego!...on był dobrym wulkanologiem...

 • polsilver99

  Oceniono 14 razy -4

  Mało ma ludzkośś problemów?brakuje jeszcze obcej cywilizacji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX