A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum

Maria Skłodowska-Curie, czyli wielka kobieta-naukowiec i jej sekrety

Historia bez cenzury
24.03.2014 17:58 , aktualizacja: 06.05.2015 11:30
Maria Skłodowska-Curie jest znana przede wszystkim z tego, że odkryła dwa pierwiastki - rad i polon, oraz była laureatką Nagrody Nobla. Przed wami ciekawostki z życia polskiej chemiczki i fizyczki. O jej równie przebojowych znajomych - Albercie Einsteinie i Ignacym Janie Paderwskim, a także pozamałżeńskich romansach usłyszycie w najnowszym odcinku Historii Bez Cenzury.

Pamiętaj, żeby subskrybować kanał Historia bez cenzury
Więcej ciekawostek z życia polskich, historycznych legend znajdziesz na Historia bez cenzury
Komentarze (39)
Zaloguj się
 • facelift

  Oceniono 163 razy 139

  Jak się cieszę, że ktoś w końcu podjął ważki temat kochanków Skłodowskiej-Curie. Już lecę subskrybować historię bez cenzury - kanał, w którym bezczelny ton w parze z walniętym w odpowiednim momencie wulgaryzmem tworzą niepowtarzalny klimat by przyciągnąć wszelkiej maści jełopów.

 • mentice

  Oceniono 57 razy 49

  Te seksistowskie i inne żarty mnie nie smiesza, sa głupawe. Curie-Skłodowska żyła w innym swiecie. Należy dodac, ze sam komitet noblowski, mimo ze przyznali jej Nobla, prosił ja o nieprzyjezdzanie do Sztokholmu po odbior nagrody. Szwecja była wtedy putytanska, a kobieta żyjaca bez slubu (Z Langevinem) dawała zły przykład innym kobietom.

 • Oceniono 56 razy 48

  Mieszane uczucia!
  Warto pisać, że p.Maria była kobietą z krwi i kości. Warto mówić o jej pasjach i grzeszkach (naukowcy są ludźmi - także wielcy).
  Ale czy naprawdę potrzebna jest ta idiotyczna maniera udawania 12 latka? Czasu się nie cofnie, p.Redaktorze - dorosły udający na siłę dzieciaka jest po prostu śmieszny i żałosny. Proszę spytać gimnazjalistów (ale uwaga - to straszni tchórze i konformiści!) - starszy nie musi lajkować, suwać i wykopywać aby być fajny!

 • bolesciwa

  Oceniono 96 razy 46

  Arogancki dupek

 • emmapage321

  Oceniono 33 razy 33

  arogancki nerd. chociaz ciekawie opowiada, to trudno sie go slucha. bufon!

 • tuli5

  Oceniono 36 razy 30

  ale fajna babka!

 • tuli5

  Oceniono 26 razy 20

  Ale fajna babka!

 • calber

  Oceniono 32 razy 8

  Największą tajemnicą nasuej noblistki jest to, że nigdy sama nie używała podwójnego nazwiska. Nawet swoje imię pisała po francusku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX