A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum

Jak wiązać krawat na 3 sposoby [INSTRUKCJA KROK PO KROKU]

13.05.2015 10:51 , aktualizacja: 10.01.2020 13:06

Zobacz na filmie, jak zawiązywać krawat na 3 możliwe sposoby. Prezentujemy krok po kroku, jak zrobić najbardziej oficjalny węzeł windsorski, którego wymyślenie przypisuje się wujowi Królowej Elżbiety II, księciu Windsoru. Zobaczysz też, jak zawiązać mniej oficjalny pół-windsor, a także najprostszy, tzw. węzeł regatowy - idealny do biura i na obronę magisterki, a spopularyzowany w XIX w. przez... brytyjskich woźniców.

Ten mały skrawek materiału omotany wokół szyi nie jest jedynie ozdobą. Krawat oprócz tego, że posiada walory czysto estetyczne jest także ważnym elementem komunikacji niewerbalnej. Co może powiedzieć o swoim właścicielu i co możesz za jego pośrednictwem skutecznie przekazać? Okazuje się, że całkiem sporo.

Na przykład czerwony krawat sygnalizuje silny, władczy charakter. Efekt potęguje węzeł - cieniutki i ostry sprawia, że osoba go nosząca jest postrzegana jako zdecydowana, i nieprzejednana.

Wielu polityków wybiera natomiast krawat w kolorze niebieskim - symbolizującym spokój, powagę i zaufanie. Można go wiązać w umiarkowanie cienki, symetryczny węzeł. Świadczący on o tym, że właściciel wie, co to równowaga. Dobrym rozwiązaniem jest tu elegancki windsor - klasyczny, bezpieczny, wzbudzający zaufanie, dobrze oceniany przez specjalistów od wizerunku.

Interesujące okazały się niedawne badania, z których wynika, że gruby węzeł krawata noszą osoby niezdecydowane, łatwe do manipulacji i słabe. Dodatkowo gruby węzeł odciąga uwagę od twarzy i pogrubia.

Socjolodzy mody dobrze ocenili również nasz ulubiony węzeł four in hand, czyli regatowy, który prezentujemy na końcu naszego filmu. Jest cienki, nieregularny, asymetryczny i elegancki, a osoby go noszące uważane są za wyjątkowo kreatywne, ekspresyjne i nieprzeciętne.

ZOBACZ TEŻ WIDEO