A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum

Wyprzedzanie na skrzyżowaniu, na przejściu dla pieszych, podwójnej ciągłej..."Tego jest tyle, że w głowie się nie mieści"

Bez Trzymanki
11.03.2015 15:48 , aktualizacja: 04.02.2020 15:13
'Bez Trzymanki' - program poświęcony kulturze drogowej polskich kierowców. Mariusz Sokołowski oraz Alvin Gajadhur komentują ryzykowne zachowania na drodze. W tym odcinku zobaczycie kierowcę, który z dużą prędkością wjeżdża na przejście dla pieszych, a także kierowcę autokaru, który wyprzedza łamiąc prawie wszystkie możliwe przepisy.
Pozostałe odcinki znajdziesz tutaj.
Komentarze (16)
Zaloguj się
 • 100carlos100

  Oceniono 75 razy 71

  Panie Mariuszu i Alvinie, moze zamiast opisywania tego co jest widoczne na filmie byscie nas poinformowali czy np kierowca autobusa zostal zatrzymany i ukarany, a jak tak to jak dotkliwie. Ten program tylko wtedy bedzie niosl jakies przeslanie.
  Pozdrawiam

 • yot23znowunadaje

  Oceniono 23 razy 13

  W uzupełnieniu Waszego infantylnego komentarza Panowie Sokołowski i Gajadhur: - "...nie do końca możemy się domyślić, czy to jest droga z pierwszeństwem przejazdu, czy nie..." - a no właśnie , może warto napiętnować takie oznakowanie dróg, przy którym kierowca dojeżdżając do nieoznakowanego skrzyżowania drogą do tej pory z pierwszeństwem przejazdu nie musiał patrzyć w ulicę wlotową, czy jest tam odwrócony trójkąt (Ustąp pierwszeństwa), czy nie. Oczywiście najczęściej on tam jest. Nie wiem dlaczego zarządcy dróg uważają, ze ulica szersza czy o większym natężeniu ruchu, ma być w domyśle uważana za drogę z pierwszeństwem przejazdu. Będąc na zachodzie, na rozwiązania którego wspomniani Panowie tak chętnie się powołują, można się niestety boleśnie (czytaj drogo) nadziać, przyjmując takie założenie.

 • zielona-galazka

  Oceniono 11 razy 11

  Brakuje informacji co dalej.
  Np kierowca autobusu zostal zidentyfikowany, stracil prawo jazdy a sprawa zostala skierowana do sadu. A poniewaz nie ma prawa jazdy zostal zwolniony dyscyplinarnie.

 • solist

  Oceniono 11 razy 7

  Czy policjantka, która chciała przejechać kobietę na przejściu dla pieszych poniosła jakieś konsekwencje, panowie powiedzą?

 • Oceniono 6 razy 6

  Pan Gajadhur bardzo lubi mówić, że ktoś jest nie wporządku, że należy się mandat, że jest baranem. Ale kiedy dziennikarze namnierzają Głownego inspektora ITD p. Połecia najnowszym sprzętem drogówki... Pan Gajadhur dyskredytuje urządzenie mówiąc, jak bardzo wątpliwe są jego pomiary... i że wymagane jest cała masa warunków do pomiaru.

  Żeby nie było , że zniesławiam pana Gajaduhra podaję link.

  obserwator.natemat.pl/52469,radary-policji-nie-sa-wiarygodnym-dowodem
  Ja się pytam, jakim prawiem pan Gajadhur może kogokolwiek oceniać i jak może być on wiarygodny w oczach przeciętnego Kowalskiego?

 • wesolyborys

  Oceniono 6 razy 4

  Panie Sokołowski. Mandat za wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle już Pan dostał i zapłacił?

 • djemen

  Oceniono 2 razy 2

  Krytycznie oceniać zachowanie to jedno ale wyzywać od Baranów to zwykła obraza. Kultura szpanowania w tym kraju przewyższa przyzwoitość. Rozumiem że w komentarzach ludzie mogą tak mówić, ale nie osoby pubiczne czy gorzej funkcjonariusze.

 • mirekjanowski

  Oceniono 50 razy -14

  Ten policjant przesadza. Sam naginam trochę przepisy, np. przy skręcie w lewo w drogę podporządkowaną jak nic nie jedzie z nad przeciwka zjeżdżam na przeciwległy pas ruchu żeby pojazdy jadące za mną nie hamowały, podobnie jak widzę że komuś z tyłu się spieszy to zjeżdżam na ciągłą po prawej stronie. Czasem ta uprzejmość trochę kosztuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX