Ten pan poruszył całą ekipę. "Choroba nie wybiera". Nasz reporter dobrze go zrozumiał [GAZETA DO POCIĄGU]

Tomasz Golonko, zdjęcia: Mateusz Pędziwiatr, montaż: Michał Piwnicki
28.08.2017 08:32
O tym, jak ważne są relacje w rodzinie, chociażby wśród rodzeństwa, przekonywali w trzecim odcinku 'Gazeta do Pociągu' podróżujący ze Szczecina do Przemyśla. Dla wielu powroty w rodzinne strony to wspaniałe chwile. Ale nie dla jednego z naszych bohaterów: 'Zmarł mi brat' - mówi starszy mężczyzna. I dodaje: 'Nikt z nas tego nie uniknie. Śmierci'. Niestety, okazuje się, że nie jest osamotniony w swoich doświadczeniach.

Co inni pasażerowie mówili o swoich bliskich? Niektórzy opowiadali o wspaniałych relacjach, inni przyznali, że chcieliby zeswatać naszego reportera z kimś ze swojej rodziny. Jedno jest pewne - to jeden z najbardziej poruszających odcinków naszego cyklu.

Wybraliśmy się z kamerą w wakacyjną podróż po Polsce. Jako środek lokomocji wybraliśmy pociągi, a za cel - popularne trasy i miasta. Przejechaliśmy koleją z Warszawy do Gdańska, z Gdańska do Szczecina, ze Szczecina do Przemyśla, z Przemyśla do Krakowa z Krakowa do Zakopanego, z Zakopanego do Łodzi i z Łodzi do Warszawy.

Za nami 2500 kilometrów i ponad 36 godzin spędzonych w drodze, a to wszystko w zaledwie 5 dni. I tylko jeden cel: spotkać niezwykłych ludzi na swojej drodze.
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum