Czy cytrusy to najlepsze źródło witaminy C? [NaZdrowie]

Eliza Dolecka, Maciej Król
05.12.2018 10:31
Nie wyobrażamy sobie bez nich przetrwania w sezonie infekcji. Mają nas chronić przed mikrobami i generalnie wspierać odporność. Rzeczywiście są niezastąpione?

Owoce cytrusowe są dobrym źródłem witaminy C, a ta nie tylko wzmacnia układ immunologiczny, ale też działa przeciwstarzeniowo. Ma dobry wpływ na skórę, a także układ kostny.

Witaminę C kojarzymy z cytrusami, a to już duże uproszczenie. Sporo wit. C znajdziemy w papryce, porzeczkach, truskawkach, pomidorach, dzikiej róży, brokułach, kalafiorze, kapuście, a nawet w ziemniakach.

Skąd zatem ta popularność cytrusów zimą? Czy ma uzasadnienie, skoro to owoce działające ochładzająco i lepiej nie jeść ich w mroźny dzień tuż przed wyjściem z domu? Sprawdź, co się dzieje z witaminą C, gdy gotujemy ziemniaki.

NaZdrowie to cykl wideo poruszający kontrowersyjne tematy związane ze światem medycyny. Opisujemy aktualne trendy i staramy się rozstrzygnąć, z czym mamy do czynienia - faktem czy mitem.

Wszystkie odcinki możesz obejrzeć tutaj. Cytrusy to nie tylko witaminy. Mają wiele innych, cennych zalet dla zdrowia, Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum