Nóżki w galarecie

Haps
30.03.2018 13:37
Co jest gorsze od nóżek, które ześlizgują ci się z widelca i spadają na biały obrus? Chyba tylko Seria Niefortunnych Zdarzeń.

Składniki:
3 nóżki wieprzowe
1 golonka wieprzowa
3 liście laurowe
5 ziaren ziela angielskiego
2 marchewki
1 pietruszka
1 cebula
3 ząbki czosnku
3 łyżki posiekanej natki pietruszki
sól
pieprz

Dodatkowo:
Silikonowe foremki na muffiny

Wykonanie:
Nóżki i golonkę dokładnie umyj, a następnie zalej zimną wodą i mocz przez godzinę, kilkakrotnie zmieniając w tym czasie wodę. Po godzinie jeszcze raz opłucz mięso i przełóż je do garnka. Wlej tyle wody, aby przykryła całe mięso i doprowadź do wrzenia. Po zagotowaniu zmniejsz płomień, tak aby woda tylko delikatnie bulgotała.

Po kilku minutach zbierz szumowiny tworzące się na powierzchni wody i dodaj: liście laurowe, ziele angielskie oraz łyżkę soli. Mięso z przyprawami gotuj przez około 1,5 godziny na wolnym ogniu.

Następnie dodaj obrane marchewki i pietruszkę oraz cebulę opaloną jak do rosołu. Po dodaniu warzyw gotuj wywar przez kolejne 1,5 godziny na wolnym ogniu. W razie potrzeby dolewaj wody, aby mięso cały czas było nią przykryte.

Po wskazanym czasie wyjmij z wywaru mięso oraz warzywa. Do wywaru dodaj przeciśnięte przez praskę ząbki czosnku oraz natkę pietruszki i dopraw całość solą oraz pieprzem. Gotuj jeszcze przez 5 minut, po czym zdejmij wywar z ognia.

Ostudzone nóżki i golonkę obierz ze skóry i kości i zachowaj tylko rozdrobnione mięso.

Nałóż mięso do silikonowych foremek na muffiny i zalej je ostudzonym wywarem. Schowaj foremki do lodówki na co najmniej 5 godzin (a najlepiej na całą noc), aby galareta stężała.
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum