Klasyczne smokey eyes jest dobre na weekend... Na sylwestra i karnawał wybierz wersję w kolorze!

Ach
14.12.2017 11:37
Umiesz już zrobić brązowe albo szare smokey eyes, ale marzy ci się coś bardziej oryginalnego? Aga Hildebrand pokazuje, że wersja w kolorze wcale nie jest trudna.

Plama mocnego koloru na oku to jeden z wiodących trendów na wiosnę 2018. Solo świetnie wygląda na wybiegu Marni czy Missoni, ale w 'prawdziwym życiu' już niekoniecznie. Taki barwny makijaż będzie sprawiał wrażenie bardziej dopracowanego i twarzowego, jeśli połączymy i zblendujemy kilka kolorów cieni. Jak wykonać takie kolorowe smokey eyes? Aga Hildebrand pokazuje to krok po kroku.

Zaczynamy oczywiście od bazy - koniecznej przy każdym dopracowanym makijażu oka. Dzięki niej cienie będą się lepiej trzymać na skórze i ładniej się połączą przy blendowaniu. Następnie nakładamy kolor - ważne, żeby był mocny i miał odbijające światło drobinki, dodające powiece blasku. Dla naszej modelki Aga wybrała ciemny turkus, ale równie dobrze sprawdzi się np. szmaragd albo połyskujący fiolet. Kolorowy cień nakładamy na całą powiekę, nie przesadzając z ilością koloru w jej załamaniu.

Jak widzicie, taka pojedyncza plama koloru nie wygląda zbyt korzystnie - wymaga oprawy. Papuzie barwy łączymy z tymi naturalnymi, np. pasującym do karnacji odcieniem brązu. Nakładamy go w zewnętrznym kąciku, wzdłuż linii załamania powieki, i porządnie rozcieramy, a następnie powtarzamy czynność na dolnej powiece. Jeśli wykonujemy makijaż na wieczór, przyda się jeszcze wzmocnienie efektu odrobiną czarnego cienia w zewnętrznych kącikach. Pamiętaj o blendowaniu!

Makijaż jest już prawie gotowy. Jeszcze tylko odrobina rozświetlacza w wewnętrznym kąciku oka oraz podwójna warstwa maskary i jesteś gotowa na imprezę!

Więcej prac Agi znajdziesz na jej Instagramie i Facebooku.

A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum