Idealna cera bez podkładu? Zobacz, jak wyrównać kolor cery i nie wyglądać sztucznie

Ach
20.11.2017 18:03
Każda z nas chciałaby mieć idealną cerę. Niestety, nie wszystkie ją mamy. Na szczęście jeśli nie możemy pochwalić się idealną cerą, nie musimy zakrywać skóry warstwą podkładu. Aga Hildebrand pokazuje, jak zakryć niedoskonałości, rozświetlić cerę i wyglądać naturalnie.

Podkład to świetny kosmetyk. Pozwala zakryć wszelkie zaczerwienienia, niedoskonałości, wyrównuje koloryt i tworzy bazę, po której łatwo rozprowadza się inne kosmetyki. Jednak nie każda z nas lubi uczucie, które daje nałożony na całą twarz fluid. Nie każda z nas potrzebuje też takiego krycia na całej twarzy.
Jeśli jednak chcemy jednak poprawić wygląd naszej cery, wystarczy kilka prostych kroków i kosmetyków, aby skóra wyglądała zdrowo i ładnie.

Najważniejsza jest oczywiście pielęgnacja. Zadbana skóra to ładna skóra, pamiętaj więc o odpowiednim złuszczaniu, odżywianiu i nawilżaniu naskórka. Z tego powodu zaczynamy nasz poradnik od szybko wchłaniającego się kremu nawilżającego. Wklepujemy go w twarz i czekamy aż dobrze się wchłonie. Następnym krokiem jest baza rozświetlająca. Mimo, że jest to primer pod podkład, można spokojnie używać go samodzielnie. Dzięki lekko perłowemu wykończeniu i malutkim drobinkom, twarz jest rozświetlona i natychmiast wygląda bardziej świeżo i zdrowo. Używamy dość sporej ilości, którą dokładnie rozcieramy i wklepujemy w twarz, koncentrując się na wysokich punktach twarzy, które chcemy podkreślić.

Później przechodzimy do zakrywania niedoskonałości. W tym celu sięgamy po korektor w płynie, który ma dość rzadką, lekką konsystencję, ale także dobre krycie. Nakładamy go na wszelkie krostki, zaczerwienienia a także cienie pod oczami. Starannie wklepujemy go w skórę, aby nie było widać żadnych granic czy plamek. Jeśli masz tłustą skórę, użyj odrobiny pudru, który utrwali kosmetyk i nie pozwoli mu zbierać się w zmarszczkach.

Ostatni krok to delikatne konturowanie. My wybieramy kosmetyki w kremie, które łatwo się rozcierają i ładnie zlewają się w skórę, dzięki czemu wyglądają naturalnie. Ciemniejszym kolorem podkreśl granice twarzy i kości policzkowe, jaśniejszy nałóż na ich szczyty, nos i łuk kupidyna.

Więcej prac Agi znajdziesz na jej Instagramie i Facebooku.

A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum