Utrwalanie makijażu przez zanurzanie twarzy w zimnej wodzie? Testujemy koreański trik "jamsu"

Ach
02.11.2017 10:44
Na Instagramie można czasem znaleźć naprawdę dziwne trendy i triki. Jednym z nich był koreański sposób na trwały i matowy makijaż, który przetrwa cały dzień. Ania Krzak sprawdziła, czy rzeczywiście jest on tak niesamowity, jak sugerują to jego opisy on line.

Aby wykonać jamsu, będzie nam potrzebna zimna woda, najlepiej w dużej misce, do której swobodnie wsadzimy twarz, oraz duże ilości sypkiego pudru (może być też taki dla dzieci). Przyda się także papierowy ręcznik i oczywiście wszystkie kosmetyki, którymi normalnie się malujemy.
Warto zaznaczyć, że trik utrwala makijaż twarzy, czyli podkład i korektor, dlatego należy wykonać je przed zajęciem się oczami i ustami.

W teorii jest to bardzo proste. Malujemy twarz jak zwykle, nakładamy podkład, rozcieramy korektor. Następnie zamiast delikatnego omiecenia twarzy pudrem, nakładamy grubą i jak najbardziej równą warstwę. Najprościej będzie użyć do tego płaskiego pędzla lub gąbki. Musimy pamiętać, aby cała twarz była pokryta.

Następny krok to zanurzenie twarzy w zimnej wodzie na 15 do 30 sekund. Oczywiście możemy zrobić przerwę na oddech. Po co moczymy twarz? W teorii, woda łączy się z wierzchem grubej warstwy pudru i po wyschnięciu, tworzy na powierzchni bardzo trwałą 'skorupę', pod którą zamknięta jest warstewka suchego pudru. To właśnie dlatego makijaż po jamsu jest matowy przez długie godziny.

Jak to wygląda w rzeczywistości? W naszym doświadczeniu... nie wygląda w ogóle. Pod wpływem wody, twarz pomalowana podkładem i dużą ilością pudru wygląda na ekstremalnie suchą, kosmetyki łuszcza się i dają 'efekt ciasta'. Miejscami puder nie zmoczył się całkowicie, przez co pozostały na skórze białe plamy. Nie wygląda to estetycznie i nie da się na dobrą sprawę nic więcej na taką twarz nałożyć.
Czy jamsu może działać? Możliwe, o ile warstwa pudru będzie naprawdę gruba, równa i równomiernie złapie ją woda. Naszym zdaniem lepiej sobie odpuścić tę metodę.

Więcej filmów Ani Krzak znajdziecie na jej kanale YouTube. Możecie ją śledzić także na Facebooku i Instagramie.

A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum