3 błędy w makijażu ust. Tych pomyłek lepiej nie popełniać. Zobacz, jak omijać je z daleka

Ach
06.11.2017 11:37
Chociaż wydaje się proste, malowanie ust potrafi być podchwytliwe. Aga Hildebrand pokazuje trzy najpopularniejsze błędy i sposoby na ich uniknięcie.

Pierwszym i bardzo częstym błędem jest używanie źle dobranej konturówki. Na pewno nie raz i nie dwa widzieliście osoby z bardzo ciemnym obrysem ust, które zostały pociągnięte jasną szminką. Nie wygląda to ani naturalnie, ani oryginalnie, ani ładnie. Zapewne powoduje to chęć powiększenia warg poprzez cieniowanie, ale jeśli granice między kolorami nie są miękkie, efekt jest wręcz odwrotny.
Jak zrobić to dobrze? Wystarczy odpowiednio dobrać kredkę. Oczywiście może być trochę ciemniejsza, wtedy zyskujemy ciekawszy, bardziej trójwymiarowy efekt, ale różnica kolorów nie powinna być większa niż maksymalnie dwa tony. Najlepiej, jeśli ołówek będzie ciemniejszy tylko o jeden poziom.

Drugi, bardzo popularny ostatnio błąd to nadmierne powiększanie ust szminką. Instagram pęka w szwach od zdjęć z dziewczyn z nienaturalnie dużymi wargami. Część zawdzięcza to zastrzykom, część makijażowi. O ile na zdjęciach, to drugie rozwiązanie może wyglądać dobrze, o tyle 'w naturze' efekt jest raczej zabawny. Dlatego lepiej nie wychodzić szminką zbyt daleko poza kontur, ponieważ nawet bez specjalnego przyglądania, wszyscy będą dokładnie widzieć co się dzieje. Nie znaczy to, że w ogóle nie wolno tego robić. Jednak malując wargi, trzeba pamiętać, aby nie wyjść poza granice zbyt daleko. Średnio, będzie to około jednego milimetra. Bywa, że zwyczajnie trzeba wyrównać asymetrię między jedną i drugą stroną, wtedy można wyjść nieco dalej.

Trzeci błąd jest może mniej oczywisty, ale równie istotny. Chodzi o nieużywanie konturówki podczas malowania ust ciemną lub bardzo intensywną szminką, szczególnie jeśli używamy tradycyjnej pomadki w sztyfcie. Bez tego, bardzo ciężko jest uzyskać ostre linie i precyzyjny rysunek, który tak ważny jest podczas tego rodzaju makijażu. Dodatkowo, ołówek sprawi, że szminka będzie trwalsza, i nie będzie 'rozlewać' się poza granice ust.

Więcej prac Agi znajdziesz na jej Instagramie i Facebooku.

A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum