Idealnie pomalowane usta? Nie, jeśli ich wcześniej nie przygotujesz. Zobacz, jak to zrobić

Ach
26.10.2017 13:04
Nie ma bardziej klasycznego makijażu niż idealne czerwone usta. Niestety, żadna szminka nie będzie wyglądać dobrze na spierzchniętych i popękanych wargach. Aga Hildebrand pokazuje, jak poradzić sobie z tym problemem.

Na początku warto zrobić porządny peeling. Dzięki niemu pozbędziesz się wszelkich suchych skórek, które mogą odstawać i nieestetycznie wyglądać. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to naturalny scrub cukrowy. Potrzebny jest do niego cukier oraz miód albo oliwa z oliwek. Wystarczy wymieszać składniki, nabrać odrobinę na palec i dokładnie wymasować usta, aż drobinki się rozpuszczą. Resztę wystarczy... zlizać.
Jeśli cukier i oliwa to zbyt dużo roboty, wystarczy kilka razy w tygodniu, po umyciu zębów zrobić delikatny masaż szczoteczką.

Po peelingu warto dobrze nawilżyć wargi. Można w tym celu użyć ulubionej pomadki, my wybieramy opcję naturalną i sięgamy po znany i lubiany olej kokosowy. Wystarczy posmarować nim usta i odczekać aż nieco się wchłonie. Nadmiar należy zetrzeć chusteczką.
Po takim przygotowaniu, można śmiało przejść do malowania ust ulubioną szminką.

Więcej prac Agi znajdziesz na jej Instagramie i Facebooku.

A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum