Przed tobą wielkie wyjście? Dzięki temu trikowi, twój dekolt będzie wyglądać olśniewająco

Ach!
08.09.2017 14:32
Konturowanie twarzy to jedna z podstawowych makijażowych technik. Tak samo jak policzki czy żuchwę, wymodelować można w zasadzie każdą część ciała. Aga Hildebrand pokazuje, jak podkreślić... biust i obojczyki.

Oczywiście nie jest to coś, co naszym zdaniem powinna robić każda kobieta, jak tylko pokazuje głębszy dekolt. To to sposób na delikatne wymodelowanie biustu, które przydaje się przede wszystkim przy okazji robienia zdjęć. Ostre światło, na przykład fleszy, sprawia, że skóra się wygładza i staje się płaska. Dlatego makijaż fotograficzny jest o wiele mocniejszy niż ten do noszenia na co dzień. To samo dotyczy też malowania widocznego ciała.

W zależności od wybranej metody, do wymodelowania dekoltu będziemy potrzebować kremowych podkładów do konturowania lub pudrów. Do uzyskania naprawdę intensywnego odcienia, przydadzą się obie formuły. Najważniejszy jest dobór odpowiednich odcieni. Potrzebne są dwa kolory. Jeden musi być jaśniejszy od naszej cery, drugi nieco ciemniejszy. Trzeba jednak pamiętać, aby ten drugi nie był zbyt ciepły i nie wpadał w pomarańcz. Ponieważ próbujemy pogłębić lub dorysować 'cień', najlepiej sprawdzą się kolory wpadające nieco w szary. Chyba że wasza karnacja jest naprawdę ciepła, wtedy chłodne produkty do konturowania mogą wyglądać nawet fioletowo. Wtedy warto sięgnąć po coś bardziej brązowego.

Sama technika nie różni się specjalnie od tej, której modelujemy twarz. Ciemniejszy kolor nakładamy w miejsca, które chcemy 'cofnąć' i pogłębić cień. Będzie to więc nad samymi piersiami, aby nadać im kształtu, pomiędzy nimi, aby sprawić wrażenie głębi, oraz pod obojczykami, aby delikatnie je 'wysunąć' do przodu. Kolor jaśniejszy nakładamy na wszystkie wystające miejsca, aby skontrastować je z cieniami.
Najważniejsze jest tutaj rozcieranie. Wszystkie linie powinny być dobrze roztarte, ale nie zupełnie rozmyte. Mimo zatarcia granic, linie powinny zachować swoje kształty. Jeśli używałyście produktów w kremie, dobrze utrwalić je pudrem. Można także wzmocnić efekt używając pudrów w podobnych odcieniach. Rozkład kolorów jest dokładnie taki sam, jak w poprzednim kroku.
Ostatnim krokiem może być dodanie odrobiny błyszczącego rozświetlacza. Nałóżcie go na najbardziej odstające części obojczyków, na widoczne części piersi i na sam środek dekoltu. Gotowe!

Więcej prac Agi znajdziesz na jej Instagramie.

A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum