Makijaż cery dojrzałej. Nie wiesz, jak malować się do pracy? Wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku szczegółach

Ach
20.09.2017 00:57
Nie wiesz, jak malować się do pracy? Dorota Fórmanowska pokazuje, jak powinien wyglądać naturalny i profesjonalny makijaż biznesowy.

Makijaż do pracy, zawsze ograniczony jest kilkoma zasadami. Nie może być zbyt mocny, aby nie zwracać zbytnio uwagi. Powinien być też trwały, by przetrwać cały dzień spotkań czy pracy w biurze. Szczególnie ten drugi punkt może stać się nieco trudniejszy, kiedy nasza skóra zaczyna tracić swoją swoją jędrność i gęstość.

O czym pamiętać podczas tworzenia makijażu do pracy? Pierwszy krok to cera. Dojrzała cera najlepiej zgodzi się z lekkim rozświetlającym podkładem, który wyrówna jej kolor, ale nie obciąży. Kolejny krok to zakrycie cieni pod oczami, które mogą nas niepotrzebnie postarzać. Bardzo ważne jest utrwalenie wszystkich kosmetyków kremowych pudrem. Inaczej będą się one przemieszczać i zbierać we wszystkich drobnych i głębszych zmarszczkach. Dzięki niemu, makijaż przetrwa cały dzień. Po nałożeniu fluidu, warto dodać cerze odrobinę koloru. W tym celu najlepiej sprawdzi się róż do policzków z delikatnymi drobinkami, które rozświetlą twarz.

Jeśli chodzi o makijaż oka, warto pamiętać o dwóch zasadach. Według pierwszej, posiadaczki cery dojrzałej, powinny unikać błyszczących, perłowych cieni. Są one dobre na wieczór, ale po całym dniu noszenia, wejdą w zmarszczki, a błyszczące drobinki tylko podkreślą wszystkie załamania skóry. Jeżeli wasze powieki nie są już takie jędrne i zaczynają opadać, warto tez sięgnąć po wodoodporną wersję ulubionego tuszu. Inaczej, produkt może odbijać się na skórze w miejscach, w których się z nią styka.
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum