Prosty makijaż powiększający oczy, który pasuje każdemu

Ach!
01.09.2017 13:27
Powiększenie oczu to jedna z najczęstszych potrzeb i wymagań, które kobiety mają co do makijażu. Na szczęście jest to bardzo proste. Aga Hildebrand pokazuje, jak pomalować się naturalnie i podkreślić spojrzenie.

Makijaż poza zabawą kolorami i sposobem na wyrażenie swojego charakteru, jest też dobrą metodą, na podkreślenie naszych autów czy zamaskowanie wad. Odpowiednimi technikami, można zmienić kształt naszych rysów, na przykład wyrzeźbić kości policzkowe czy powiększyć oczy. Dzisiaj będziemy zajmować się tym drugim. Na szczęście nie jest to wcale trudne i wystarczy pamiętać o kilu prostych krokach i zasadach.

Zaczynamy od rozświetlenia oczu jasnym, błyszczącym cieniem, który nakładamy na całą ruchomą powiekę, skupiając się na wewnętrznym kąciku. Dzięki temu przyciągniemy uwagę do tego obszaru oraz odświeżymy spojrzenie. Następnie należy dodać oczom nieco głębi. Do tego przydadzą się dwa (lub więcej) cienie, na przykład w kolorze brązu, jeden ciemniejszy od drugiego. Najpierw podkreślamy załamanie powieki jaśniejszym cieniem. Dzięki stopniowaniu koloru, prościej będzie nam rozcierać i łączyć ze sobą odcienie. Później, po trochu dokładamy ciemniejszy cień w zewnętrznym kąciku oraz na dolnej powiece, aż uzyskamy zadowalający efekt. Warto pamiętać, że ciemny kolor, nie powinien sięgać dalej, niż dwie trzecie powieki. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie zamkniemy oka w ciemnej obwódce, ale je powiększymy.

Po zakończeniu pracy z cieniami, przechodzimy do podkreślenia rzęs. One też wpływają na rozmiar naszych oczu. Dlatego warto najpierw narysować chociaż cienką kreskę przy samej granicy powieki. Dzięki temu, optycznie zagęścimy włoski. Następnie dobrze jest podkręcić rzęsy, aby optycznie 'otworzyć' oko, oraz porządnie je wytuszować.
Ostatni szlif to pomalowanie linii wodnej jasną kredką. Może być biała lub cielista. Dzięki temu, będzie wydawać się, że wewnętrzna część powieki, to białko.

Więcej prac Agi znajdziesz na jej Instagramie.

A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum