Maseczki nie są dla facetów? Nic bardziej mylnego. Te dwie przydadzą się każdemu

Ach!
07.08.2017 14:58
Maseczki to doskonały sposób na dbanie o cerę. Wiktor Mrozik przedstawia dwie maseczki, które przydadzą się każdemu mężczyźnie.

Liczba dostępnych na rynku maseczek może przyprawić o zawroty głowy. Szczególnie jeśli niezbyt dobrze orientujemy się we wszystkich typach cery i różnych formułach i zastosowaniach. Może się wydawać, że aby prawidłowo dbać o naszą cerę, musimy wykupić pół drogerii. Dobrze wiemy, że nie każdy interesuje się kosmetykami, ani nie analizuje swojego typu skóry. Jeśli jednak chcesz nieco o siebie zadbać, ale nie chcesz specjalnie zagłębiać się w szczegóły, wystarczą ci tak naprawdę dwie maski.

Pierwsza maseczka, która raz na jakiś czas przyda się każdemu, to produkt oczyszczający. Najlepiej działają takie, które w swoim składzie zawierają glinkę. To dzięki niej, maska wyciąga ze skóry wszystkie zanieczyszczenia i zwalcza zaskórniki i inne niedoskonałości. Dodatkowo pomaga kontrolować wydzielanie sebum, co przyda się szczególnie właścicielom cery tłustej.

Przed nałożeniem maski, należy dokładnie umyć twarz. Następnie wystarczy posmarować twarz, skupiając się na okolicach najbardziej dotkniętych niedoskonałościami. U wielu osób będzie to strefa T, czyli czoło, nos i broda. Gdy maska zupełnie wyschnie, dokładnie zmyj ją ciepłą wodą, masując przy tym twarz. Ponieważ kosmetyki z glinką często są bardzo mocne, dobrze nawilżyć po nich twarz, dlatego po zmyciu maski, nałóż na twarz krem.

Druga maseczka, która również przyda się każdemu, ma za zadanie nawilżać. Takie produkty można znaleźć w wielu różnych formach, ale my polecamy najwygodniejszą i wymagającą najkrótszego rytuału. Jest to maska w płacie, w której wszyscy wyglądają jak seryjni mordercy. Przed jej użyciem należy umyć twarz, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Później wystarczy wyjąć z opakowania nasączony płynem, rozłożyć i położyć na twarz. Po upływie czasu oznaczonego na opakowaniu, wystarczy zdjąć maskę i gotowe!

Używacie maseczek? Jeśli tak, jakie rodzaje lubicie najbardziej?

Więcej filmów Wiktora znajdziesz na jego kanale. Możesz śledzić go także na Facebooku i Instagramie

A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum