Makijaż, który przetrwa długi dzień i całonocną imprezę? To możliwe, jeśli będziesz pamiętać o kilku szczegółach

Ach!
31.07.2017 11:45
Masz problemy z trwałością makijażu? A może lubisz się malować, ale nie chcesz przejmować się, czy wszystkie kosmetyki pozostają na swoim miejscu przez cały dzień? Aga Hildebrand pokazuje, jakich kosmetyków użyć, aby wyglądać dobrze cały dzień, bez żadnych poprawek.

Zacznijcie od odpowiedniego przygotowania cery. Wygładzona i nawilżona skóra to podstawa dobrego i trwałego makijażu. Ten, który dzisiaj pokazujemy, raczej nie nadaje się do codziennego noszenia(chyba, że bardzo lubicie mocne krycie), dlatego dobrze, jeśli przed jego wykonaniem naprawdę zadbacie o swoja twarz. Zróbcie peeling, na pewno nie zaszkodzi też maseczka, serum i ulubiony krem. Gdy już odpowiednio się przygotujecie, możecie przejść do malowania.

Kluczem do trwałego makijażu, jest nakładanie bardzo cienkich warstw kosmetyków. Dzięki temu możemy nałożyć więcej tych, które przedłużą jego trwałość, ale nie będziemy wyglądać jak pomalowane farbą olejną. My zaczynamy od odrobiny bazy wygładzająco-matującej, którą nakładamy przede wszystkim w strefie T. Tam cera zwykle najszybciej się przetłuszcza a pory są najbardziej widoczne. Po wygładzeniu skóry, czas na wyrównanie jej kolorytu. Najlepiej sprawdzi się podkład o matowym wykończeniu, takie produkty są zwykle najbardziej trwałe. Nakładając go wilgotną gąbeczką, uzyskasz nieco bardziej naturalny efekt. Podobnie wygląda sprawa korektora. Większość matowych fluidów jest zwykle mocno kryjąca, więc w wielu przypadkach, dodatkowe krycie nie będzie potrzebne. Nałóż korektor tylko tam, gdzie musisz, na przykład pod oczami. Kosmetyk nałożony na powieki zadziała od razu jak baza pod cienie.
Bardzo ważne jest odpowiednie utrwalenie produktów nałożonych na twarz. Najlepiej sprawdzi się do tego puder sypki, na przykład ryżowy. W tego rodzaju makijażu, sprawdzi się aplikowanie go tą samą wilgotną gąbeczką. Grubszą warstwę nałóż pod oczami, aby utrwalić korektor i zapobiec jego zbieraniu w drobnych zmarszczkach. Resztkę, która zostanie na gąbce lekko wklep w pozostałe części twarzy.

Jeśli chodzi o makijaż oczu, najlepiej sprawdzi się jak najprostszy. My stawiamy na klasyczną kreskę wykonaną eyelinerem w żelu. Aby była naprawdę trwała, wymieszałyśmy produkt ze specjalnym płynem do używania cieni na mokro. Taka mieszanka jest prostsza w obsłudze ponieważ zachowuje się jak liner w płynie i po zaschnięciu jest całkowicie odporna na wodę i pocieranie. Rzęsy warto pomalować wodoodpornym tuszem, szczególnie jeśli podkręcacie je zalotką. Mało osób o tym wie, ale kosmetyk w takiej wersji, działa na włoski jak lakier i utrzymuje podkręcenie przez cały dzień.

Usta można potraktować na dwa sposoby. Jeśli wolicie mieć swobodę poprawek, pomalujcie je jakąkolwiek szminką. Jednak zależy wam na prawdziwej trwałości, użyjcie matowej pomadki w płynie. Taki kosmetyk jest niezwykle trwały i zazwyczaj absolutnie wodoodporny. Przetrwa na ustach naprawdę długo, o ile będziemy omijać tłuste napoje i potrawy.

Więcej prac Agi znajdziesz na jej Instagramie.

A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum