Makijaż po 40: Masz cienie pod oczami? Znamy prosty sposób na ich zakrycie

Ach! Plus
13.07.2017 00:44
Cienie pod oczami to jedna z niedoskonałości cery, którą najczęściej chcemy zakryć. Nie jest to skomplikowane, ale z wiekiem, kiedy skóra jest coraz cieńsza i pojawiają się zmarszczki, bywa to nieco trudniejsze. Dorota Fórmanowska pokazuje, jak zrobić to prawidłowo.

Cienie pod oczami sprawiają, że cała twarz wygląda na zmęczoną, a czasem nawet chorą. Bardzo często, korekcja tylko tej niedoskonałości cery sprawia, że nagle zaczynamy wyglądać świeżo i o wiele młodziej. Większości kobiet taka korekta skóry w zupełności wystarczy, szczególnie po czterdziestym czy pięćdziesiątym roku życia. Z upływem lat, skóra staje się cieńsza i bardziej wiotka, dlatego lepiej nie obciążać jej zbyt wieloma kosmetykami.

Zakrywając sińce pod oczami, należy pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry. Dzięki temu makijaż będzie wyglądać o wiele lepiej i nie będzie wchodzić w drobne zmarszczki. Później, dobrze nałożyć odrobinę kryjącego korektora w same kąciki oczu, czyli tam, gdzie zasinienia są najciemniejsze. Delikatnie wklep go palcem, aby wtopił się w skórę i wyglądał naturalnie. Następnie sięgnij po lżejszy i mniej kryjący, który rozświetli okolicę pod oczami. Namaluj nim małe trójkąty od kącika w kierunku płatka nosa i dokładnie wklep. Dzięki temu ożywisz twarz i unikniesz efektu odwróconej pandy.

Kiedy uznasz, że twoje cienie są już wystarczająco zakamuflowane, musisz utrwalić nałożone produkty. Powieki utrwal jasnym, beżowym cieniem do powiek, a okolicę pod oczami pomaluj odrobiną sypkiego pudru. Dzięki temu korektory nie będą zbierać się w zmarszczkach i przetrwają cały dzień.

Dorotę znajdziecie także na Instagramie i Facebooku.

A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum