Malowanie oczu dla początkujących. Jak nakładać i rozcierać cienie?

Ach!
17.07.2017 10:59
Uważasz, że cienie do powiek nie są dla ciebie? Może po prostu nie wiesz, jak powinnaś je nakładać? Aga Hildebrand pokazuje, jak zrobić prosty makijaż podkreślający oczy.

Wiele kobiet nie używa w ogóle cieni do powiek, ponieważ uważają, ze ich używanie jest skomplikowane. Jeśli już ich stosują, często ograniczają się do jednego koloru, tymczasem malowanie dwoma czy trzema wcale nie jest trudne, wymaga tylko nieco wprawy i praktyki.

Na początek wybierz sobie dwa cienie. Najlepiej jeśli jeden będzie nieco jaśniejszy od twojej karnacji. Jako drugi, na początek najlepiej sprawdzi się jasny brąz. Jeśli będziesz chciała, zawsze możesz sięgnąć po kolejny, ciemniejszy kolor, aby wzmocnić makijaż. Do jego zrobienia, oprócz kosmetyków przyda ci się także pędzelek. Najlepiej sprawdzi się niezbyt duży, ale puchaty pędzelek, którym nie tylko pomalujesz powieki, ale także szybko rozetrzesz cienie.

Pierwszy krok to nałożenie najjaśniejszego cienia na całą górną powieką oraz pod brwią. Dzięki temu wyrównasz kolor skóry i zakryjesz drobne żyłki i stworzysz równą bazę pod kolejne kolory. Następnie nabierz na czubek pędzelka kolejny odcień i nałóż go w zewnętrznym kąciku oka. Rozcieraj go kolistymi ruchami pędzla, kierując kolor w załamanie. Staraj się nie malować dalej niż dwie trzecie oka. Ten sam kolor nałóż też po zewnętrznej stronie dolnej powieki i rozcieraj do wewnątrz, ale nie dochodź do samego końca linii rzęs.
Najciemniejszy kolor powinien być skoncentrowany w samym kąciku i załamaniu. Ma być dokładnie roztarty by połączył się z wcześniejszym cieniem, ale nie nakładaj go zbyt dużo. Podkreśl nim też dolną linię rzęs, ale uważaj, aby nie nałożyć go zbyt nisko. W ten sposób możesz zamiast większych oczu, zafundować sobie większe cienie pod nimi.

Więcej prac Agi znajdziesz na jej Instagramie.
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum