Kilka kroków do idealnie gładkich dłoni. Naturalna pielęgnacja domowymi składnikami

Ach!
06.07.2017 00:11
Masz suche i szorstkie dłonie i zwykły krem już nie wystarcza? Gosia Pękała pokazuje, jak poradzić sobie z tym problemem naturalnie, tanio i bez wychodzenia z domu.

Większość z nas pamięta o kremie do rąk przede wszystkim zimą, ale gdy pogoda się poprawia, często odstawiamy go na bok. Jest to błąd, bo chociaż mróz i wiatr rzeczywiście działają na skórę bardzo źle, słońce i wysokie temperatury również ją niszczą. Jeżeli twoje ręce potrzebują głębokiego nawilżenia i odżywienia, nasz prosty zabieg na pewno ci pomoże. Będziesz potrzebować do niego składników, które prawdopodobnie i tak masz już w domu. Będzie to oliwa z oliwek, cukier, jogurt naturalny, miód i olej kokosowy. Poza tymi rzeczami przygotuj także dwie miseczki, w których wymieszasz składniki oraz bawełniane lub foliowe rękawiczki.

Na początku dokładnie umyj ręce, możesz też chwilę potrzymać je w wodzie, aby zmiękczyć skórę. Pierwszym krokiem naszego zabiegu będzie wymieszanie oliwy z oliwek z cukrem. Mieszankę dokładnie wmasuj w dłonie, aby zetrzeć martwy naskórek. Kolejny krok to maseczka z jogurtu i miodu. Po zmyciu z rąk resztek oliwy i cukru, nałóż ją na dłonie. Później załóż na nie rękawiczki, dzięki którym składniki odżywcze lepiej wchłoną się w skórę. Poczekaj przynajmniej pół godziny, następnie dokładnie zmyj maseczkę.
Ostatni krok to nawilżenie dłoni, przede wszystkim skórek. Nałóż na nie olej kokosowy i dokładnie wmasuj, koncentrując się na okolicach paznokci. Gotowe!

Więcej filmów Gosi Pękały znajdziesz na jej kanale. Możesz ją śledzić także na Instagramie

A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum