Prosty sposób na zakrycie niedoskonałości cery. Pryszcze już nie będą problemem!

Ach!
05.06.2017 11:16
Zmagasz się z niedoskonałościami skóry, których nie potrafisz zakryć? Na szczęście nie jest to takie trudne, jak może się wydawać. Musisz tylko pamiętać o kilku istotnych zasadach.

Każda z nas miała kiedyś problem z wyjątkowo rzucającym się w oczy pryszczem lub całą ich zbieraniną. Bywa, że ich zakrycie jest trudne, ale my wiemy, jak to zrobić. Na początku, trzeba jednak pamiętać, że makijażem uda nam się zminimalizować różnicę koloru między skórą a wypryskiem, a także optycznie 'wtopić' go w makijaż. Nie uda nam się jednak zmienić jego faktury i nadal będzie widać, że lekko odstaje.

Pierwszym krokiem musi być odtłuszczenie powierzchni, którą będziemy zakrywać. Możemy użyć do tego ulubionego toniku lub płynu micelarnego. Pamiętaj, aby zrobić to delikatnie, przyciskając wacik do skóry, a nie pocierając. Inaczej tylko podrażnisz zmiany i będą one jeszcze trudniejsze do zakrycia.
Następnym krokiem jest korekcja przebarwień. Aby wyrównać zaczerwienienia, nałóż na nie zieloną bazę pod podkład. Jej pigmenty powinny lekko zablokować czerwień wyprysków. Następnie czas na właściwe zakrycie i dalszą korekcję. Użyj do tego korektora w kremie, który będzie bardziej 'suchy' i kryjący niż tradycyjne. Możesz wykorzystać tez produkt w płynie, ale musisz mieć pewność, że jego formuła należy do trwałych, które szybko zastygają. Nałóż kosmetyk punktowo, na same zmiany, najlepiej cienkim pędzelkiem i wklep lekko palcem

Aby wyrównać kolor cery, na całą twarz nałóż swój ulubiony podkład. Najlepiej sprawdzi się podkład o matowym wykończeniu, który będzie trwały i nie spłynie z twojej twarzy. Nie musi być mocno kryjący. Lepiej skupić się na zakrywaniu tych miejsc, które rzeczywiście tego wymagają, niż nakładać maskę na całą twarz. Aby nie naruszyć nałożonego wcześniej korektora, wklep fluid gąbeczką. Jeśli ciągle widzisz przebarwienia, które nie zostały przykryte, połóż na nie zwykły korektor w płynie.
Ostatnim krokiem jest nałożenie pudru. Tego kroku nie możesz pominąć, ponieważ to dzięki niemu twój makijaż będzie trwały, a niedoskonałości ukryte na długo. Najlepiej sprawdzi się puder transparentny lub delikatnie żółty(dalsza korekcja czerwieni). Tak samo jak w przypadku podkładu, lekko wciśnij go puszkiem w skórę.

Więcej filmów Gosi Pękały znajdziesz na jej kanale. Możesz ją śledzić także na Instagramie

A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX