Konturowanie krok po kroku. Jak wymodelować twarz i nie wyglądać sztucznie?

Ach
03.07.2017 10:36
Konturowanie twarzy to jedna z podstawowych technik, którą powinna znać każda z osób interesujących się makijażem. Aga Hildebrand pokazuje, jak zrobić to dobrze i nie przesadzić.

Chociaż modelowanie to metoda, którą można znaleźć w nawet najstarszych książkach i poradnikach o makijażu. Często używana w teatrach i przez drag queens, do powszechnego użytku trafiła za sprawą Kim Kardashian. Przez kilka sezonów, konturowanie było jednym z wiodących trendów. Niestety, robione w stylu celebrytki nie nadaje się do codziennego noszenia.

Tradycyjnie, istnieją dwie metody konturowania: na mokro i na sucho. Pierwsza polega na nakładaniu na twarz kosmetyków w kremie lub operowaniu różnymi kolorami podkładu. Można nim uzyskać naprawdę intensywny efekt, ale często wygląda mało naturalnie. Modelowanie na sucho, to malowanie przede wszystkim bronzerem w kamieniu i rozświetlaczem. Jego wadą jest fakt, że nieumiejętnie nałożone kosmetyki, mogą tworzyć nieestetyczne plamy kolorów.

Naszym zdaniem, najlepiej wygląda połączenie dwóch technik. Dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć ciężkości konturowania na mokro i uzyskać intensywność produktów w kamieniu.

Na pierwszy ogień poszedł specjalny sztyft do konturowania. Użyłyśmy tylko ciemniejszej strony i cienką warstwę nałożyłyśmy w miejscach, które chcemy podkreślić lub pomniejszyć. W przypadku Agi było to wysokie czoło, kości policzkowe i żuchwa. Po roztarciu, przyszedł czas na rozświetlanie. Użyłyśmy do tego korektora, ale nie nakładałyśmy go na całą twarz, tylko pod oczy i odrobinę na brodę. Produkt jednocześnie rozświetli twarz i zakryje niedoskonałości. Później wystarczy tylko odrobina pudru, aby utrwalić makijaż.

Ostatni krok to rozświetlacz, który należy nałożyc na szczyty kości policzkowych i dobre rozetrzeć, aby nie stworzyła się plama. Można jeszcze pokusić się o bronzer w kamieniu, ale naszym zdaniem efekt jest już wtedy zdecydowanie zbyt intensywny na co dzień.

Więcej makijaży Agi znajdziesz na jej Instagramie.

A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum