Miasto kochanków, jezioro marzeń i... ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

05.05.2017 10:32
Miasto to Werona - miejsce idealne na jednodniowe zwiedzanie, pełne urokliwych uliczek, klimatycznych restauracji i oczywiście owiane romantyczną historią najsłynniejszych kochanków świata - Romea i Julii.
Jezioro to oddalone o 30 km od Werony Lago di Garda - najczystsze i największe jezioro w Italii. Jego malownicze położenie pośród alpejskich szczytów sprawia, że jest świetnym miejscem nie tylko dla amatorów sportów wodnych, ale i wędrówek pieszych i rowerowych.
A jeśli już spędzamy czas nad jeziorem Garda, to warto przeznaczyć jeden dzień na festiwal (często dość ekstremalnych) uciech - park rozrywki Gardaland, który co roku odwiedza prawie 3 mln turystów z całego świata. Nic dziwnego, bo nawet tacy stali bywalcy parków rozrywki jak Zuzia i Andrzej Treneiro byli pod ogromnym wrażeniem mrożących krew w żyłach kolejek i zjeżdżalni.

Jeśli chcecie kontynuować włoskie la dolce vita, wybraliśmy dla was TOP 10 najpiękniejszych miejsc we Włoszech, a jeśli szukacie miasta równie romantycznego jak Werona, to Zuza i Andrzej polecają weekendowy wypad do Lizbony, gdzie spotkało ich coś wyjątkowego >>
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum