Iga Świątek w "Wilkowicz Sam na Sam": Chciałabym za rok móc powiedzieć, że teraz już pora na zwycięstwo w Wielkim Szlemie. Są dziewiętnastolatki, które go wygrywały.

Paweł Wilkowicz; produkcja: Tomasz Fedoruk; zdjęcia: Patryk Larwiński, Damian Obstawski; montaż: Patryk Larwiński
15.11.2018 11:40
- Chciałabym wygrać wszystkie turnieje Wielkiego Szlema i jakiś medal na igrzyskach. Ranking nie jest dla mnie aż tak ważny - mówi w 'Wilkowicz Sam na Sam' Iga Świątek, jedna z najzdolniejszych młodych tenisistek, zwyciężczyni juniorskiego Wimbledonu w singlu i Roland Garros w deblu, młodzieżowa mistrzyni olimpijska w grze podwójnej. Opowiada o tym, jak w rok od ciężkiej kontuzji zaczęła kolekcjonować juniorskie sukcesy i awansowała do dwusetki rankingu WTA. W styczniu w 2019 w Auckland zacznie starty w WTA Tour, a potem zadebiutuje w seniorskim Wielkim Szlemie w Australian Open.

- Wszyscy mnie przekonują, że to jest mój poziom i powinnam dać sobie radę, jeśli nie będę mieć problemów mentalnie. Jeśli ogarnę głowę i serwis - mówi Świątek, córka wioślarza Tomasza Świątka, olimpijczyka z Seulu. - Tata przez całe życie mi opowiadał, jak wspaniałe są igrzyska i jak w kolejce do obiadu stał między Steffi Graf a Gabrielą Sabatini. Ale do wioślarstwa mnie nie zachęcał. Wybrał dla nas tenis. Czasami nas zabierał na korty właściwie siłą. Samo to, że ktoś mi mówił, co mam robić, już mnie denerwowało. Ja mam taki charakter, że lubię podważyć, co ludzie mówią.
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum