Howard Webb w "Wilkowicz Sam na Sam". Na lotnisku podchodzi do mnie szef policji: "Witamy w Salzburgu, panie Webb. Tutaj nie pozwolimy, żeby Polacy pana zabili"

Paweł Wilkowicz; produkcja: Tomasz Fedoruk; zdjęcia: Damian Obstawski, Patryk Larwiński, Krystian Kij; montaż: Damian Obstawski
25.05.2017 17:39
- Gdy pierwszy raz po meczu Polska - Austria w Euro 2008 jechałem do Polski, moja mama się o mnie bała i pytała, czy na pewno nic mi się tam nie stanie. A Euro 2012 w Polsce okazało się chyba najprzyjemniejszym turniejem na jakim byłem - mówi w 'Wilkowicz Sam na Sam' Howard Webb, jeden z najsłynniejszych sędziów ostatnich lat. Tłumaczy, dlaczego uznał, że we wspomnianym meczu Polska - Austria powinien podyktować karnego, który pozbawił Polaków zwycięstwa, wspomina jak mu potem grożono śmiercią. Opowiada o walce ego i o opisanych w autobiografii konfliktach w sędziowskim świecie, o swoich pomyłkach.

- Wprowadzenie powtórek do sędziowania zajęło tak długo, bo nie jest to tak proste jak się wydaje. Futbol to jest gra interpretacji. A sędzia powtórkowy może wkraczać tylko, gdy sytuacja jest jednoznaczna - mówi Webb, który odpowiada teraz za wprowadzenie systemu powtórek w amerykańskiej lidze MLS.

Więcej odcinków 'Wilkowicz Sam na Sam' możecie zobaczyć tutaj.
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum