Mała tablica sukcesów, czyli prosty sposób na zachęcenie malucha do korzystania z toalety. Przekonaj się, jakie to proste!

Myk!
18.09.2017 10:09
W życiu każdego maluszka przychodzi taki moment, kiedy trzeba porzucić ulubiony nocnik oraz pieluszki i zacząć nowy etap, zwany toaletą. Jednak nie zawsze wszystko idzie tak gładko i nie każde dziecko od razu ma ochotę na taki krok w 'dorosłość'. Co zrobić, by przekonać pociechę do korzystania z WC? Przede wszystkim zainteresować i sprawić, by stało się to swego rodzaju sukcesem. A najlepiej, jeśli te małe sukcesy będą też nagradzane. Zastanawiasz się, w jaki sposób to zrobić? Podpowiadamy: za pomocą tablicy sukcesów.

Oto czego potrzebujesz:

Tablica (np. kredowa)
Taśma malarska
Farba magnetyczna
Wałek i kuweta do malowania
Samoprzylepne magnesy
Gra dla dzieci, która posłuży jako nagroda
Plastikowa toaleta
Kolorowy papier
Marker
Nożyczki
Taśma dwustronna

Oklej ramkę tablicy taśmą malarską. Pomaluj tablicę farbą magnetyczną. Kiedy będzie schła, przygotuj nagrody, czyli kolorowe magnesy. Możesz to robić z dowolnej gry dla dzieci lub niewielkich figurek, kart itp. Do każdego elementu przyklej magnes. To samo zrób z zabawkową toaletą. Następnie na kolorowym papierze przygotuj dni tygodnia. Gdy tablica wyschnie przyklej do niej karteczki. Gotową tablicę powieś w łazience. Za każdym razem, gdy twój maluch skorzysta samodzielnie z toalety, otrzyma kolejny magnes do powieszenia w dany dzień tygodnia. W ten sposób twoja pociecha zacznie traktować korzystanie z toalety, jako sukces, a nagrody dodatkowo zachęcą do zdobywania kolejnych. Pamiętaj również o tym, że bardzo ważne są detale. Np. zadbaj o kolorową nakładkę na sedes. A zamiast zwykłego, nieatrakcyjnego dla malucha papieru toaletowego, podaj mu papier VELVET JUNIOR dedykowany właśnie dzieciom.
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum