4 sposoby na pozbycie się much w domu. Proste i naprawdę skuteczne

Myk!
18.08.2017 13:44
Wszyscy kochamy lato, ale ma też ono niestety swoje minusy - irytujące owady, które atakują nawet w domu. Na szczęście istnieją domowe i co najważniejsze - ekologiczne sposoby na pozbycie się much:

1. Umieść wacik kosmetyczny na dnie szklanego naczynia i wlej dwie łyżki ekstraktu waniliowego. Następnie pokryj całość liśćmi mięty i połóż gazę. Gotową mieszankę ustaw w miejscu, gdzie najczęściej występują muchy, np. przy owocach w kuchni.

2. Woreczek z wodą i monetami to jedna z najprostszych i najtańszych metod. Wystarczy, że wypełnisz woreczek foliowy wodą i wrzucisz kilka monet. Następnie umieść go w dobrze oświetlonym miejscu, np. przy oknie lub na tarasie. Muchy boją się zarówno większych zbiorników wodnych, jak i światła, które będzie odbijało się od monet.

3. Wymieszaj w pojemniku/miseczce olej kokosowy i ok. 1 łyżkę olejku citronella, możesz dodać też świeże liście mięty. Ustaw w odpowiednim miejscu, podobnie jak w punkcie 1.

4. Eko-spray, który będzie miał podobne działanie, jak te chemiczne, zrobisz z dwóch składników. Wystarczy, że do buteleczki z atomizerem wsypiesz goździki i zalejesz alkoholem.
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum