'Tajemnicze' paski na zgrzewie tubki z pastą do zębów. Troska o konsumenta? Raczej oszustwo!

Paola Kadyszewska, Eliza Dolecka
03.02.2016 19:20
W sieci od miesięcy krążą ściągi, które podobno pozwalają po kolorze paska na tubce ocenić, ile 'chemii' w paście. O czym naprawdę informują paski?

Jeśli wierzyć internetowym doniesieniom:

Pasek ZIELONY - pasta wyprodukowana wyłącznie z naturalnych składników
Pasek NIEBIESKI - skład mieszany, czyli składniki naturalne i sztuczne
Pasek CZERWONY- wyraźna przewaga sztucznych składników
Pasek CZARNY - uważaj! Sama chemia! Tajemniczy autorzy tych materiałów 'informacyjnych' straszą, że razem z taką pastą na twoje zęby trafią parabeny, aluminium, formalina, glikole czy nitrozaminy...

Dlaczego producenci mieliby za pomocą paska o tym informować? Podobno to certyfikat jakości, narzucony przez Unię Europejską.

Problem w tym, że urzędnicy unijni nic o tym nie wiedzą i NIE MA takich przepisów. Kolejna internetowa ŚCIEMA!

Skład pasty zgodnie z przepisami jest podany na opakowaniu, więc paski nie zdradzają żadnej tajemnicy. Zresztą bywa, że pasek jest zielony, a w tubce ?chemia?...
Paski w różnych kolorach znajdziesz na innych tubkach, także z farbą do włosów, do butów, na kremie po goleniu czy opalaniu. Nie mają więc związku z pastami do zębów.
Czym są tajemnicze paski? To zwyczajne paski drukarskie, znaczniki. Specjalne maszyny drukarskie są zaopatrzone w sensor, który paski wyszukuje. Dzięki temu właściwe napisy i obrazy są drukowane w odpowiednim miejscu, chociaż nanosi się je przed cięciem i zgrzaniem tub.

A od czego zależy kolor? Zobacz!

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum