Zabraliśmy cudzoziemców do baru mlecznego i podaliśmy im typowe polskie dania. Byli w szoku (delikatnie mówiąc). Czy coś im w ogóle smakowało? [WIDEO]

Katarzyna Belczyk
26.09.2015 15:00
Dania, które my Polacy jemy od dziecka i wydają nam się najnormalniejsze na świecie, wśród odwiedzających nasz kraj obcokrajowców wywołują głębokie niedowierzanie. 'To jest wasze danie główne?', 'Nie, wkręcasz mnie' - tak reagowali na przegląd popularnych polskich obiadów. Jak ocenili poszczególne potrawy? Wysokich not nie było...
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum
Komentarze (29)
Zaloguj się
 • okoiwo

  Oceniono 65 razy 59

  typowe polskie dania?

 • libero2015

  Oceniono 35 razy 33

  Zgodze sie, ze wszystkie te dania sa popularne w barach mlecznych, ale przekrojowo nie odzwierciedlaja tego co najczesciej jemy, nawet w tych barach. No i to co oni juz zauwazyli sami - niektore z tych dan sa bardzo sezonowe. W upalny dzien chlodnik i ryz z musem jablkowym to rewelka, jesienia moze kompletnie rozczarowywac. Trzeba bylo jeszcze dorzucic schabowego z surowka (ew. mizeria) i ziemniakami i barszcz z uszkami (lub krokietem).

 • saksalainen

  Oceniono 18 razy 18

  Nie no ale gdzie bigos? Gdzie barszcz? Albo żurek? To są podstawowe podstawy!

 • Wariat Chyba

  Oceniono 51 razy 17

  schabowy, wieprzowina - to jest typowo polskie. Spróbowali?
  pokażcie im też polską wieś, np. jakąś hodowlę trzody chlewnej i niech to wyemitują w swojej telewizji, np. w Syrii

 • neant

  Oceniono 22 razy 16

  boże, gazeto.... ja rozumiem, że kiepsko radzicie sobie z ortografią, z językiem polskim, a co dopiero z językami obcymi.
  Ale żeby nie wiedzieć, co się w Polsce je??? Kim wy jestescie. Opublikujcie sie kiedys i zyjcie ze wstydem za siebie samych.

 • kastoripollux

  Oceniono 60 razy 16

  Dajcie muslimom zeżreć schabowego, to dopiero będą zszokowani.
  Precz z islamizacją Europy. Makrela niech sobie sprowadza na swój plac dziesiątki milionów fanatyków, ale od Polski wara.

 • druit

  Oceniono 16 razy 16

  heh chyba wszystko tez zalezalo od tego jakie to bylo samo w sobie. jesli moge cos zasugerowac to moze nawet bardziej polskie dania - ogorkowa, kapusniak, bigos, golabki i tego typu polskie dania. z tym, ze bigos taki prawdziwy kilkudniowy przelezany w kamionkowym garze ;)

 • ver.bus

  Oceniono 12 razy 12

  W jakim barze podają makaron na słodko???
  Chyba to specjalne danie dla cudzoziemców :)

  Jeżeli dla was typowo polskimi dania i do tego głównymi jest makaron na słodko czy ryż z jabłkami, to myślę, ze przedszkola jeszcze nie skończyliście :)
  Pamiętam jeszcze z przedszkola kaszkę manną z cukrem i cynamonem, ale to już było daaawno temu :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX