Z mięsem czy bez? Mięsożercy testują wegańskie dania

Dellfina Dellert
20.03.2017 13:36
Poprosiliśmy mięsożerców, by spróbowali wegańskich dań, ale... nie powiedzieliśmy im, co jedzą. Jak im smakowało i co zrobili, gdy wyjawiliśmy prawdę?

'Chciałabym zrezygnować z jedzenia mięsa, bo lubię zwierzęta i przykro mi, że giną z mojego powodu, ale tak lubię mięsne dania' - powiedziała nam jedna z redakcyjnych koleżanek. No właśnie, ale czy rezygnując z mięsa albo ograniczając jego ilość, nie można już jeść smacznie - nawet dań, które zwykle przyrządzamy w wersji mięsnej?

Z okazji Międzynarodowego Dnia Bez Mięsa, który przypada w dniu 20 marca, postanowiliśmy sprawdzić, czy mięsożerca, nie wiedząc, że je wegańskie danie, zorientuje się, że nie ma w nim mięsa. W tym celu zaprosiliśmy do studia dwie pary, które były przekonane, że mają po prostu przetestować popularne w Polsce dania i ocenić ich smak.

Potrawy przygotował dla nas Lokal Vegan Bistro - restauracja wegańska, mieszcząca się w Warszawie przy ul. Kruczej 23/31. Nie mogliśmy trafić lepiej. To miejsce znane z dań, takich jak wegański gyros czy 'schabowy' z mizerią.

- Większość stałych klientów zna już nasze menu, ale osoby które trafią tu po raz pierwszy i obcokrajowcy często wracają do lady w połowie posiłku, pytając z niedowierzaniem, czy naprawdę w daniu, które dostali nie ma mięsa - mówi nam jeden z właścicieli restauracji.

Dla naszych testerów przygotowali cztery potrawy ze 'skwarkami' sojowymi: fasolkę po bretońsku, wegański bigos i smalec na bazie tłuszczu kokosowego, a także 'gyros' - obsmażony w przyprawach seitan, czyli tzw. 'mięso' pszeniczne, w towarzystwie świeżych i marynowanych warzyw oraz sosu koperkowo-czosnkowego na bazie śmietany sojowej w wegańskiej tortilli.
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum