Zrozumieć Alzheimera - zobacz fragment filmu z eksperymentu

Fundacja Medicover
20.09.2016 18:13
Film 'Zrozumieć Alzheimera' w niecodzienny sposób pozwala doświadczyć tego, w jaki sposób postrzega rzeczywistość osoba cierpiąca na chorobę Alzheimera. 'Film jest swoistym eksperymentem. Do jego udziału zaprosiliśmy ochotników spośród ludzi opiekujących się na co dzień chorymi. Zależy nam, by dzięki temu doświadczeniu i refleksjom uczestników również inni opiekunowie mogli zrozumieć powody trudnych zachowań swoich bliskich, lepiej poznać świat chorych i zaakceptować ich ograniczenia, a co za tym idzie mieć więcej cierpliwości na budowanie ciepłych relacji' - mówi inicjatorka projektu i opiekun merytoryczny filmu: psycholog Karolina Jurga.

Kolejny pokaz filmu wraz z dyskusją na temat choroby Alzheimera 28.11.2016 o godzinie 12.10, w warszawskim Domu Kultury Świt na Targówku, ul. Wysockiego 11. Osoby zainteresowane udziałem w pokazie lub warsztatami dla opiekunów osób chorych proszone są o kontakt z koordynatorką projektu Karoliną Jurgą pod numerem telefonu: 506 388 055.

Projekt 'Zrozumieć Alzheimera - program edukacji społecznej i wsparcia opiekunów osób chorych' realizowany jest przez Fundację Medicover i dofinansowany ze środków otrzymanych z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum