Autyzm nieuleczalny? Raun Kaufman: byłem beznadziejnym przypadkiem, o IQ poniżej 30. Dziś daję radę!

Dzień Dobry TVN/x-news
10.05.2016 13:51
Wyleczony z autyzmu: 'Moi rodzice zrobili wszystko wbrew zaleceniom specjalistów. Uratowali mnie, a ja teraz spłacam dług, ratując kolejnych chorych. Recepta? Bardzo prosta! Nie wyciągaj osoby autystycznej z jej świata. Wejdź do niego'.

Raun Kaufman to człowiek sukcesu, świeżo po czterdziestce. Ukończył Brown University: jedną z 15 najbardziej prestiżowych uczelni w USA. Zarządza edukacją w Amerykańskim Centrum Terapii Autyzmu. Jest uznanym na świecie wykładowcą i trenerem. Niedawno wydał książkę 'Autyzm - przełom w podejściu'. Nie przejawia żadnych objawów autyzmu, zaburzenia wciąż uznawanego za nieuleczalne, zwłaszcza, gdy jest o ciężkim przebiegu, jak u Kaufmana w dzieciństwie.

'W dzieciństwie kołysałem się w przód i w tył całymi dniami. Brak kontaktu wzrokowego i jakichkolwiek umiejętności werbalnych. Beznadziejny przypadek. Moi rodzice zrobili coś fantastycznego. Odwrócili się plecami do tej niedającej nadziei diagnozy' - mówi Kaufman, który przyjechał do Polski promować swoją książkę.

Jedno na trzysta dzieci rodzi się z autyzmem. Czytaj więcej na ten temat

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum