Myśleli, że wybuchła żarówka. Rykoszet z polowania trafił w dom, w którym przebywały cztery osoby

TVN24/x-news
19.01.2018 15:37
We wsi Marciszów w Dolnośląskiem doszło do niebezpiecznego incydentu podczas polowania. Kula wystrzelona z broni myśliwskiej przebiła okno i trafiła w ścianę wewnątrz domu.

Polowanie na polach w okolicy Marciszowa zorganizowało koło łowieckie Rogacz. Brało w nim udział około 15 myśliwych. Jeden z nich oddał strzał, który rykoszetował w stronę oddalonego o kilometr domu. Gdy rykoszet z polowania wleciał do domu, w środku przebywały 4 osoby. Nikomu nic się nie stało.

Jeden z domowników, 15-letni Michał Tokarski myślał, że to wybuchła żarówka. - Takie rzeczy mogą się zdarzyć, ale mama spojrzała na okno balkonowe i zobaczyła, że tam jest dziura po prostu jak po wystrzale - mówił Michał.

Rzecznik policji w Kamiennej Górze Grzegorz Szewczyk poinformował, że policjanci po stwierdzeniu braku zagrożenia życia i umyślnego działania, umorzyli sprawę. - Koło łowieckie natychmiast przerwało polowanie i przyznało się do popełnionego błędu - powiedział Szewczyk.

Kamiennogórską prokuratura potwierdziła, że wpłynął wniosek o umorzenie sprawy, jednak postępowanie jest jeszcze prowadzone.
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum