W środę śnieg w całym kraju. Temperatura poniżej zera tylko na Suwalszczyźnie

TVN Meteo/x-news
17.01.2018 11:02
Pogodę w Polsce w najbliższych dniach kształtować będą aktywne układy niżowe rozciągające się od Atlantyku po Morze Czarne. Przyniosą śnieżyce, silny wiatr, a miejscami nawet burze. W środę Polska pozostanie po wpływem układów niżowych znad północnego Atlantyku, Skandynawii oraz Bałkanów. Z północnego zachodu napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarnomorskie. Temperatura wyniesie od -1 st. w Suwałkach do 3 we Wrocławiu. W całym kraju przewidywane są opady śniegu.

W czwartek nad Polską przemieści się niewielki, ale bardzo dynamiczny, wir niżowy ze śnieżno-deszczowymi frontami atmosferycznymi i silnym wiatrem. We znaki da się Polakom również w niedzielę potężny niż znad Bałkanów, niosący śnieżyce nad południową i wschodnią część kraju. Temperatura wyniesie od -2 na Suwalszczyźnie do 5 na Górnym Śląsku. W piątek będzie już nieco chłodniej.

Do końca tygodnia mają napływać w nasz rejon Europy zimne i wilgotne masy powietrza polarnego z północnego-zachodu i północy, tzn. znad Północnego Atlantyku. Dopiero w niedzielę spłynąć mają z północy masy powietrza pochodzenia arktycznego.
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum