Gazeta pisarzy: Artur Liskowacki w Szczecinie: "Zacząłem opowiadać o sobie, opowiadając o Szczecinie"

Produkcja Agora S.A. na zamówienie Biura Festiwalowego Impart 2016, organizatora Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016
22.04.2016 10:04
- Kiedy napisałem 20 lat temu pierwszą książkę o ulicach Szczecina, mówiono 'kiedy ten ciąg dalszy?'. A ja pomyślałem, że ciągu dalszego nie może być, jeśli to nie będzie ciąg bliższy. Zacząłem opowiadać o sobie, opowiadając o Szczecinie - mówił Artur Liskowacki podczas spotkania z czytelnikami 'Gazety Wyborczej' w Szczecinie.

23 kwietnia 'Wyborcza' zamieni się na jeden dzień w 'Gazetę Pisarzy'. W tym roku kwietniowy Światowy Dzień Książki, ustanowiony w rocznicę śmierci Szekspira i Cervantesa, Wrocław jako Europejska Stolica Kultury będzie obchodził wyjątkowo - na rok stanie się Światową Stolicą Książki UNESCO. Wśród wydarzeń są m.in. otwarcie Muzeum Pana Tadeusza czy specjalna edycja Europejskiej Nocy Literatury, ale gwoździem programu będzie 'Gazeta Pisarzy'.

Z inspiracji Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w tym dniu Gazeta Wyborcza stanie się 'Gazetą Pisarzy'. Sobotni numer 'Wyborczej' zostanie w całości przygotowany przez kilkudziesięciu pisarzy; polskich i zagranicznych. Wezmą oni udział w redagowaniu gazety w redakcji warszawskiej.

Wideo powstało w związku ze spotkaniem z Arturem Liskowackim, które odbyło się w Szczecinie i było częścią projektu zaplanowanego na zamówienie i z inspiracji organizatorów Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Książki UNESCO 2016.
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum