Pacjenci z zawałem coraz młodsi. Oni potrzebują seksu

Dobry seks
01.03.2016 10:36
Coraz młodsi mężczyźni w Polsce przechodzą zawał. Trudno sobie wyobrazić, że 36-latek czy mężczyzna zaraz po 40. zrezygnuje z seksu, by chronić osłabione serce. Zdaniem kardiologa dr. Filipa Szymańskiego to rezygnacja jest bardziej niebezpieczna, bo staje się źródłem zabójczego stresu

Dla chorych seks może mieć uzdrawiającą moc. Oczywiście wtedy, gdy jest dla nich ważny, motywuje do zdrowego trybu życia i brania leków. Dotyczy to wielu mężczyzn: wszak aktywność seksualna jest życiowym priorytetem nie tylko najmłodszych mężczyzn, ale także panów po 50. roku życia. Udany seks znaczy dla nich więcej niż pieniądze.

Dlaczego zdrady są niedobre dla serca? Czy zdrowszy jest seks singla czy mężczyzny w stałym związku? kiedy i jak wracać do seksu po zawale? Czy w przypadku kobiet aktywność seksualna i zdolność do czerpania satysfakcji również ma znaczenie dla serca i pozwala przewidzieć zagrożenie zawałem? Choroby krążenia to pierwszy zabójca mężczyzn i kobiet w naszym kraju. To jest poważny temat!

'Dobry seks' to cykl w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej goście rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj.
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum