Kawa, stek, sałata, czyli dieta kopenhaska. Uchodzi za skuteczną, ale...

TVN Meteo Active/x-news
10.11.2015 13:39
Proste menu i zasady, legendarne efekty i niesłabnąca popularność. Dieta kopenhaska ma kilka nazw (trzynastka, dieta szwedzka, dieta duńska), parę modyfikacji (chociaż ponoć jej wciąż nieodkryci twórcy tego zabraniają) oraz sporo zwolenników. Lekarze jednak przestrzegają, że może być groźna dla zdrowia

Nuda (wciąż jesz niemal to samo), niedobory składników odżywczych, nieraz głodowe porcje kalorii (ok. 500 kcal/na dobę). Jeśli jesteś w pełni zdrowy (a kto jest?), masz szansę, że dieta ci nie zaszkodzi i jedyne, co cię spotka, to efekt jojo, bo organizm zwykle źle reaguje na głodówkę. Jeśli jednak masz dyskretne, ukryte problemy, taka 'kuracja' może spowodować ich ujawnienie i poważniejsze kłopoty.

A jednak dieta wielu osobom się podoba i nawet wśród testerów w 'Aktywnym rankingu' znalazła zwolenników. Agata Passent przekonywała, że to dieta dla niej idealna. Innego zdania była Odeta Moro, która od razu zwróciła uwagę na zagrożenia zdrowtne. Paweł Pawelec z radia Eska przekonywał, że takie menu jest po prostu obrzydliwe i po tej kuracji inne diety nagle mogą wydawać się znośne.

A co mówili inni? Zobacz!

Więcej na ten temat: Ulubione diety Polaków
W zestawieniu także o diecie kopenhaskiej, jej pełnych zasadach, mocnych i słabych stronach.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum