Sam trening siłowy pozbawia kobiecości? Niemożliwe!

źródło: Studio Active/TVN Meteo Active/x-news
02.11.2015 13:43
Trening siłowy kojarzymy z męską górą mięśni i bardzo męskimi, mocno zbudowanymi kobietami. Trenerka personalna Sylwia Szostak i jej podopieczna, która z pomocą treningu modeluje ciało, zdecydowanie przeczą tym wyobrażeniom.

W programie 'Studio Active' pojawiły się dwie bardzo kobiece panie. Aż trudno uwierzyć, ze mają coś wspólnego z treningiem siłowym.

Trenerka personalna Sylwia Szostak przekonuje, że dzięki tej formie aktywności ciało można rzeźbić zgodnie z oczekiwaniami. W dodatku: można skoncentrować się na wybranych partiach ciała i odpowiednio je modelować. Kobiety nie powinny się obawiać, że z dnia na dzień staną się kulturystkami. To niemożliwe.
Każdy trening siłowy jest dobierany indywidualnie - podkreśliła trenerka. - Jeżeli prowadzi się go umiejętnie, to wtedy ciało będzie się kształtować tak, jak chcemy. Skąd zatem te zmienione kobiety na pokazach? Sylwia Szostak jest pewna, że to skutek specjalnej, niekoniecznie zdrowej, diety. Żywienie odgrywa bowiem kluczową rolę w budowaniu masy mięśniowej. Kobiecy organizm (w tym hormony) nie pozwalają na oglądane przemiany wyłącznie w wyniku aktywności fizycznej.

Dla tych, co wolą czytać: Fakty i mity o treningu siłowym

A także zestaw ćwiczeń na płaski brzuch i zdrowe plecy trenera Pawła Kaczyńskiego

Dołącz do Zdrowia na Facebooku
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum