"Ta pani udaje dni płodne, bo się pomalowała" - warszawiacy o owulacji

Dobry seks
01.10.2015 16:29
'Jak kobieta uśmiecha się dłużej niż 5 minut, to znaczy, że ma dni płodne'. 'Oczywiście, że widać: ten błysk w oku!'. Co na to specjaliści?

Jeśli kobieta stosuje antykoncepcję hormonalną, to tego 'błysku w oku' nie powinno nigdy być. A jednak czasem można dostrzec zainteresowanie, zachętę - przypomina dr Grzegorz Południewski, ginekolog położnik. Jego zdaniem to właśnie obrazuje, że seksualnością człowieka przede wszystkim zawiaduje mózg.

Kobiety 'łatwiejsze w płodne dni'? Czy liczne wpadki z przygodnym partnerem nie są tego najlepszym dowodem? Dr Południewski przekonuje, że to raczej kwestia właściwej konfiguracji genetycznej i wyjaśnia, jak działa mechanizm zmierzający do przetrwania gatunku w jak najlepszej formie. Opowiada także, dlaczego kobiety w okresie menopauzy niejednokrotnie czerpią maksymalną satysfakcję z seksu, chociaż nie dostają już od natury hormonalnego wsparcia.

'Dobry seks' to cykl w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej goście rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj.

Zobacz cały odcinek: Wszystko przez testosteron? Gdy więcej mężczyzny w kobiecie, rośnie jej apetyt na seks
A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum