Jak przekonać dzieci do jedzenia zdrowej żywności?

Zdjęcia i montaż: Jarek Tokarski
24.09.2015 15:44
Każdy rodzic wie, że przekonanie dziecka do jedzenia zdrowej żywności to prawdziwe wyzwanie. Problem z jedzeniem warzyw zaczyna się zwykle już po 6 miesiącu życia, kiedy są one wprowadzane do jadłospisu malucha.

W Polsce 28% chłopców cierpi na otyłość, w przypadku dziewcząt to 22%. Jak sobie z tym radzić? Źródłem odpowiedzi na to, jak i wiele innych podobnych pytań, jest książka 'Zdrowy apetyt'. Jak zdradzają autorki, najłatwiej uczyć dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych do 3 roku życia. Bardzo pomocne jest również dawanie pozytywnego przykładu, a tym samym przyzwyczajanie dziecka do warzyw i owoców. 'Dziecko trzeba oswajać z warzywami. Warto pójść wspólnie na zakupy, w domu podegustować, zobaczyć, co najbardziej dziecku odpowiada' - mówi Anna Jelonek, dietetyczka, współautorka książki.

W procesie uczenia dziecka jedzenia zdrowej żywności nie wolno się poddawać. Jak radzą autorki książki, warto podawać warzywa w różnej postaci - rozdrobnionej, gotowanej. Dzięki temu dziecko samo będzie mogło wybrać swoją ulubioną formę.

Polub nas na Facebooku

A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum