Hitler żołnierzem USA? Bratanek Führera chciał walczyć przeciwko Niemcom, ale człowieka o takim nazwisku trudno było zaakceptować

Bogumił Rudawski, ciekawostkihistoryczne.pl
29.05.2015 17:27
W środku II wojny światowej prezydent Franklin D. Roosevelt otrzymał list, w którym bratanek Adolfa Hitlera - urodzony w Liverpoolu William Patrick Hitler - prosi o przyjecie do amerykańskiego wojska. Bratanek Führera za wszelką cenę chciał walczyć z nazistowskimi Niemcami. Człowieka o takim nazwisku trudno było jednak zaakceptować. Wielka Brytania nie chciała przyjąć go w swoje szeregi, w końcu po kilku latach znalazł miejsce w armii amerykańskiej. Dlaczego tak bardzo pragnął walczyć przeciwko własnemu wujowi?

Ciekawostki historyczne to cykl programów popularnonaukowych tworzony we współpracy z portalem o tej samej nazwie (znajdziecie go tutaj). Razem przybliżamy anegdoty, odkrycia i kontrowersje, czyli 'jak to naprawdę było' w formie przystępnej dla każdego. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat bratanka Hitlera, przeczytaj artykuł, który stał się inspiracją do powstania tego filmu.

A A A Pole? znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum